امروز:

مبانی نظری اختلالات نارسایی

مرجع فایلهای امورزشی | مبانی نظری اختلالات نارسایی

 • مرجع فایلهای امورزشی | مبانی نظری اختلالات نارسایی

  مبانی نظری اختلالات نارسایی


  دسته بندی : مباحث رشته ها » مبانی نظری

  مبانی نظری اختلالات نارسایی
  دارای 57 صفحه با فرمت ورد و قابل ویرایش می باشد.

  توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
  همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

  توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
  پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
  رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
  منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
  نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

  بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

  اختلالات نارسایی
  فصل دوم
  الف ) مبانی نظری
  ب ) تحقیقات انجام شده ( پیشینه ی تحقیق )

  تعاریف بیش فعالی
  اختلال نارسایی توجه / بیش فعالی به شكل های مختلف و با نام های متفاوتی تعریف شده و تقریبا هیچ گاه توافقی در این زمینه وجود نداشته است . برخی از مؤلفان ، تعریف های ویژه ی خود را ارائه
   می كنند . و برخی دیگر از افراد یا برخی از انجمن ها ، معیارهای خاصی را برای تعریف این اختلال به صورت بالینی ، خود در نظرمی گیرند . والدین و مربیان كودكان اغلب اصطلاح بیش فعال را جهت توصیف كودكانی به كارمی برند كه سرزنده ، خستگی ناپذیر ، بسیار فعال و پرجنب وجوش هستند . این اختلال معمولا با ویژگی هایی چون بیش فعالی ، تكانشگری ، بی توجهی ، پرتحرك ، بی قرار ، پریشان و مانند اینها توصیف شده و اغلب این نگرش وجود داشته است كه آن را ناشی از عوامل زیستی ، آسیب مغزی یادداشت بدانند . در این میان ، درمانگران به تعریفی عملیاتی احتیاج دارند تا در كارهایشان به آن مراجعه كنند . زیرا بدون در اختیار داشتن تعریف عملیاتی مجبور می شوند براساس مفاهیم نه چندان مشخصی هم چون آسیب مغزی ، مشكل های عاطفی ، محرومیت های محیطی و توصیف های مقوله ای گوناگون كاركنند . معمولا تعریف های متعددی كه ارایه شده هركدام برجنبه ای تأكید داشته اند . برای مثال ، وری   ( 1968 ) . در تعریف خود ، بر فعالیت حركتی بیش از حد تأكید می كند : ( فعالیت حركتی روزانه ، كه به طور معناداری بیشتر ازحد عادی است ) . گاهی براساس نیاز فردی كه تعریفی از این اختلال عرضه می كند ، تعریف های متفاوتی از آن به عمل آمده است . برای مثال ، كنت   ( 1994 ) . در واژه نامه ی ورزشی خود این اختلال را : ( فعالیت حركتی بیش از حد ) تعریف می كند . باركلی   ( 1982 ) می نویسد اگرچه برسد نشانه ها و ویژگی های بیش فعالی معمولا اتفاق نظر وجود دارد ، ولی هنوز برسر تعریف آن ، چنین توفقی حاصل نشده است . برای مثال ، بسیاری از دانشمندان معتقدند كه بیش فعالی فراگیر در تكانشگری بیش فعالی و بی توجهی است . باركلی ( 1982 ) تعریف زیر را پیشنهاد می كند :
  ( بیش فعالی عبارتست از اختلال رشدی در توجه ، كنترل تكانش ، بی قراری و هدایت رفتار كه بطور طبیعی ایجاد می شود و ناشی از اختلال های عصب شناختی بزرگ ، حسی ، حركتی یا هیجانی نیست ) . 

  تیلور به این تعاریف اشاره كرده است
  1- پرجنب وجوش عبارت است از فعالیت بدنی زیاد . كودك پرجنب وجوش بیش از كودك معمولی تحرك دارد . حركاتش ناگهانی است و به دشواری می تواند مدتی سرجایش بنشیند . این كودكان با وجود آنكه پرتحركند . ولی به هنگامی كه توجهشان به چیزی جلب می شود می توانند حواسشان را متمركز كنند . به طوركلی این گونه كودكان پرتوان و پرانرژی اند ، اما گاهی این فعالیت زیاد از اضطراب و عصبانیت ناشی می شود . معمولا این گونه كودكان را نافرمان می دانند چون وقتی به آنان می گویند سرجایشان بنشینند گوش نمی كنند . این رفتار از لحاظ كودكان مشكلی به حساب نمی آید هرچند كه ممكن است والدین را خسته كند .
  2- بی قراری یا اختلال در میزان دقت و توجه دركودكی دیده می شود كه به دلیل داشتن آستانه دقت كوتاه مدت بیش از حد تحرك دارد و نامنظم و آشفته است .
  3- تحرك یا فعالیت بیش از حد نشانة روانی دركودكانی است كه بی قرارند و نمی توانند حواسشان را برچیزی متمركز كنند . 
  همان گونه كه اشاره كردیم تعریف مشخصی از بیش فعالی وجود ندارد كه مورد پذیرش همگانی صاحب نظران باشد . بسیاری از پژوهشگران و درمانگران ترجیح می دهند تعریف و معیار تشخیصی وآماری اختلال های روانی   ( 1994 ) . را مورد استفاده قرار می دهند كه از پذیرش بسیاری برخوردار است .

  دسته بندی: مباحث رشته ها » مبانی نظری

  تعداد مشاهده:
  14
  مشاهده

  فرمت فایل دانلودی:.rar

  فرمت فایل اصلی: word

  تعداد صفحات: 57

  حجم فایل:53
  کیلوبایت

  • محتوای فایل دانلودی:

   مبانی نظری اختلالات نارسایی
   دارای 57 صفحه با فرمت ورد و قابل ویرایش می باشد.

 


نوشته شده در : شنبه 23 دی 1396  توسط : زارع.    نظرات() .

برچسب ها: مبانی ، نظری ، اختلالات ، نارسایی ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات