امروز:

رادیو اینترنتی بهترین رادیو

رادیو اینترنتی، همانند رادیو معمولی می باشد با این تفاوت كه از طریق اینترنت انتشار می یابد. با توجه به پیشرفت جوامع در استفاده از اینترنت ، رادیو اینترنتی راه حل بسیار مناسبی برای انتشار قوی تر اطلاعات به صورت سمعی می باشد. رادیو اینترنتی بخشی از امكانات شبكه جهانی است كه روزانه تعداد بسیاری از مشتركین در سراسر دنیا از آن استفاده می كنند و می تواند جایگزین مناسبی برای سیستم عادی آن باشد. در پاسخ به این نیاز رادیو اینترنتی فالوده تاسیس شده است .

اگه دوست دارین در طول 24 ساعت کلی موزیک و ترانه بشنوید و برنامه های جذاب گوش کنید رادیو فالوده رو کلیک کنید .
رادیو فالوده همدم تنهایی شما
www.radiofaloode.com

 


نوشته شده در : یکشنبه 25 اسفند 1398  توسط : زارع.    نظرات() .

رادیو اینترنتی،

رادیو اینترنتی، همانند رادیو معمولی می باشد با این تفاوت كه از طریق اینترنت انتشار می یابد. با توجه به پیشرفت جوامع در استفاده از اینترنت ، رادیو اینترنتی راه حل بسیار مناسبی برای انتشار قوی تر اطلاعات به صورت سمعی می باشد. رادیو اینترنتی بخشی از امكانات شبكه جهانی است كه روزانه تعداد بسیاری از مشتركین در سراسر دنیا از آن استفاده می كنند و می تواند جایگزین مناسبی برای سیستم عادی آن باشد. در پاسخ به این نیاز رادیو اینترنتی فالوده تاسیس شده است .

اگه دوست دارین در طول 24 ساعت کلی موزیک و ترانه بشنوید و برنامه های جذاب گوش کنید رادیو فالوده رو کلیک کنید .
رادیو فالوده همدم تنهایی شما
www.radiofaloode.com

 


نوشته شده در : یکشنبه 25 اسفند 1398  توسط : زارع.    نظرات() .

تورهای داخلی

سفر چهار فصل به شیراز، یزد، اصفهان و چابهار

خوبه بدانیم که در وب سایت بهار نیوز مطلب جالبی درباره سفر چهار فصل شیراز یزد اصفهان و چابهار درج شده که اینجا درباره آن میخواهیم با شما صحبت کنیم، تورهای ایرانگردی نگین های گردشگری زیادی دارند همچون تورهای گردشگری که به سمت شهرهای شیراز و یزد و اصفهان و چابهار می روند، تماشا کنید. شهر زیبای شیراز مانند نگینی در میان خانه ها و باغ ها و اروسی های مکررش می درخشد، شهر یزد در میان شن های طلایی رنگ کویرش مانند نگینی زیبا می درخشد و اصفهان زیبا نیز چون نگینی درخشان در کنار امارت های صفوی جلوه می کند و چابهار همچون الماسی در دریای مکران با تلاقی کویر و دریا.

تور های مسافرتی فرصتی برای تماشا کردن و تجربه کردن و آشناتر شدن با انواع فرهنگ ها هستند. تور مسافرتی که در حال حاضر فرصت شرکت در آن را دارید بنا است تا سه نگین گردشگری ایران در تور یزد، تور شیراز و تور اصفهان و همینطور تور چابهار را برای شما به نمایش بگذارد. در این تور شما به سمت شهرهای شیراز و یزد و اصفهان می روید. در تور شیراز شهر زیبای شیراز  را می بینید که مانند نگینی در میان خانه ها و باغ ها و اروسی های مکررش می درخشد، در تور یزد شهر یزد را ملاقات می کنید که در میان شن های طلایی رنگ کویرش چون نگینی زیبا می درخشد و در تور اصفهان، اصفهان زیبا را به تماشا می ایستید که چون نگینی درخشان در کنار امارت های صفوی جلوه می کند.

 برای همراه شدن با این تور ها لازم است که به فصل سفر نیز توجه داشته باشید، هر سه شهر شیراز، یزد و اصفهان، بهاری تماشایی دارند که جلوه ی رستاخیز طبیعت را برای شما به نمایش می گذارد. اما اگر از شلوغی های فروردین گریزانید، بهترین زمان برای شما اردیبهشت خواهد بود که مناظر بهشتی و زیبا می شوند و خیابان ها نیز از تب و تاب و شلوغی های عید منفک می شوند. به این ترتیب برای آشنایی بیشتر شما با این سه شهر منحصر بفرد، در ادامه به معرفی هر کدام از این سرزمین های زیبا می پردازیم.

 

تور گردشگری ایران

تور گردشگری که شما را به سمت شیراز، یزد و اصفهان می برد را می توانید به تفکیک شهر انتخاب کنید و یا  اینکه هر سه شهر سه مقصد و یه لذت برای شما بشود.

همانطور که می دانید شیراز شهر زیبای حافظ و سعدی و شاعرانه های ایران است که انواع تفریح ها برای شما در این سرزمین مهیا است. اگر به بازدید از امارت ها و مسجدهای تاریخی علاقه دارید و یا تمایل به گردش در مراکز خرید داشته باشید می توانید با خیالی آسوده در این برنامه گردشگری حاضر شوید و لذت ببرید.

 شهر زیبای یزد نیز یکی از تاریخی ترین شهرهای ایران است، آنچه یزد را از سایر شهرهای ایران متمایز می کند کوچه های تنگ و پرپیچ و تاب آن هستند که مانند قلب تاریخ در دل این شهر همچنان زنده و تپنده اند.

 اصفهان نیز با پل های معروفی که زاینده رود را به شهر متصل کرده اند به استقبال شما می آید. در اصفهان آنچه از معماری و جلال و شوکت هنر ایران باقی مانده را بطور یکجا و وسیع، تماشا خواهید کرد. در اطراف اصفهان و یزد فرصت تماشای کویر، این سرزمین خیال، نصیب شما می شود. توجه داشته باشید که ممکن است تور کویر از تور گردشگری شهرها جداگانه به حساب بیاید.

تور شیراز و تماشای اروسی های مکررش

تور شیراز یکی از زیباترین تجربه های سفر شما خواهد بود. در این تور شما به ملاقات با حافظیه و سعدیه می روید و بازار وکیل را با قدم هایی آهسته طی می کنید. برای تماشای زیباترین مسجد این شهر به طرف مسجد نصیرالملک می روید و آنچه برای تماشا پیش پای شما برپا می کند را با حظی تمام، ملاقات می کنید. بهترین زمان برای حضور در مسجد نصیرالملک، پیش از غروب خورشید است، زیرا اروسی های این مسجد برای غرق کردن محیط در رنگ های خود به نور خورشید نیاز دارند.

 در این شهر همچنین نارنجستان قوام نیز بسیار تماشا دارد، باغ ارم و محیط سرسبز آن که غرق در عطر گل های نسترن است نیز بسیار دیدنی و تماشایی است. در این میان از بازدید ارگ کریمخان غافل نشوید بخصوص که در نزدیکی این ارگ بهترین طعم فالوده شیرازی را تجربه خواهید کرد. آنچه که در این تور فراموش نمی شود نیز، بازدید از تخت جمشید و تاریخی کهن است که همچنان مایه افتخار و مباهات ایران است. برای سفر به شیراز علاوه بر فروردین و اردیبهشت، آبان و آذر نیز ماه هایی باصفا و پاییزی هستند که این شهر را طلایی می کنند و برگریزان زیبایش را برای شما به نمایش می گذارند هر چند سفر به شیراز هر ماه از سال از فروردین تا اسفند دیدنی های جذاب و با صفای خودش را دارد.

تور یزد و قدم زدن در هزاتوهای قدیمی اش

تور یزد و قدم زدن در هزارتوی تنهایی آن را در محله فهادان تجربه می کنید. محله ی زیبایی که شما را به ملاقات با خانه و کاشانه می برد. خانه و کاشانه نام یک خانه بزرگ و زیبا است که می توانید در آن اقامت داشته باشید. حیاطی بزرگ که انبوه گل های کاغذی بر آن سایه انداخته اند و حوضی وسیع که تمام این زیبایی ها را بازتاب می دهد.

 در روزهای اول فرودین مردی سالمند را در این خانه ملاقات می کنید که صبورانه پشت میزی بزرگ می نشیند و منظره ی حیاط را تماشا می کند و در تنهایی صبحانه میل می کند، این مرد از جراحان بنام یزدی است که روزی از روزگار پیری خود را در این منظره می نشیند و به اندازه ی این خانه تماشا دارد. خانه لهستانی ها، باغ دولت آباد، سرای گلشن و بازارهای قدیمی یزد همگی هوش از سر شما می برند.

 یزد شهری است که حتی اگر خاطره ای از آن نداشته باشید چنان درگیر حال و هوای کوچه های قدیمی و خانه های کهن و داربست های انگور آن می شوید که انگار سالهاست به این کوچه ها و خانه ها تعلق داشته اید. در این شهر انواع بازارهای تجاری لوکس، مراکز خرید و خیابان های بلند سنگ فرش شده را در اختیار دارید تا خلق خاطره کنید. زیباترین فصل برای سفر به یزد علاوه بر فروردین و اردیبهشت، آبان است که انارهای قرمزش می رسند و تمام شهر را سرخ و زیبا می کنند.

تور اصفهان و غرق شدن در تماشای معماری صفوی

تور اصفهان اولین چیزی که به ذهن شما می آورد، میدان نقش جهان و بازار های مکرر اطراف آن است. این میدان با حضور امارت زیبای عالی قاپو، مسجد شاه و مسجد شیخ لطف الله زیباتر و تماشایی تر می شود. برای گردش در اصفهان می توانید از میدان نقش جهان شروع کنید و سپس به سایر جاذبه های اطراف این میدان سری بزنید.

 پس از نقش جهان به بازدید چهل ستون و هشت بهشت می روید و سپس سی و سه پل را ملاقات می کنید. به یاد داشته باشید که بازدید از خانه ملاباشی و انگورستان ملک را به هیچ وجه از دست ندهید. در این تور علاوه بر جاذبه های تاریخی می توانید از مراکز خرید و بازارهای مدرن این شهر نیز بازدید کنید. اگر در پاییز و یا اردیبهشت به اصفهان سفر می کنید قدم زدن در چهار باغ عباسی را فراموش نکنید.

سفر های ایران سرزمینی چهار فصل

ایرانگردی و سفر به جای جای ایران همیشه و همه در هر فصلی از سال می تواند جذاب و زیبا و پر از خاطره باشد. اینجاست که میگوییم ایران زمستانی چهار فصل در چابهار، یزد، اصفهان و شیراز و حتی تبریز دارد و شما برای سفرهای زمستانی می توانید ایران را در چهار چهره ببینید.

چهار فصل زمستانه ایران زمین را در خط قطری ایران پیمودیم و البته بازهم از این مسیرها در ایران زیاد است و در فصول مختلف می توانید بازهم برایتان بگویئم و این فاصله 2800 کیلومتری قطر بهشت ایران است که هر زمان هرچه بخواهی برای تو فراهم کرده است. اگر بخواهی می توانی همه اش را در آغوش بگیری، اینجاایران است کشور چهار فصل زیبا.

در ادامه نوبت شماست که بهترین انتخاب گردشگری در شهرهای نامبرده را داشته باشید. معمولا سفرهای داخلی بر اساس اقلیمهای متفاوت دسته بندی میشوند و جاذبه های فرهنگی تاریخی در اصفهان و شیراز و یزد دلایل اصلی انتخاب این شهرها هستند و در کنارش امکانات تفریحی دریایی چابهار و دیدنیهای طبیعی دلیلی بر انتخاب چابهار.

رزرو هتل های شیراز، اصفهان، یزد و چابهار نیز از خدمات دیگری است تا تورهای بسیار پربارتری را تجربه کنید. معمولا هتلها در تورهای ایرانگردی با صبحانه سرو میشوند تا از نهایت وقت در گشتها استفاده کنید و نیازی به تمام کردن اجباری نشوید.

بیاییم برای سفر امسال برنامه ریزی حرفه ای را انجام دهیم و از شهرهای گفته شده همانکه طبق سلیقه مان است را انتخاب کنیم و روح و جسممان را در این مسافرت داخلی جلا دهیم.

منبع: http://www.baharnews.ir/

 


نوشته شده در : یکشنبه 11 اسفند 1398  توسط : زارع.    نظرات() .

تور ارمنستان، تور باکو و تور هند تور هوایی و زمینی

تور ارمنستان، تور باکو و تور هند تور هوایی و زمینی

وقتی میخواهیم بریم سفر یکی از چیزهایی که دوست داریم بدانیم آداب و رسوم و جذابیتهایی است که در اون شهر یا کشور میتونه ما را سرگرم کند، دقیقا مثل مطلبی که در سایت تاپ توریست درباره تور ارمنستان، تور باکو و تور هند و رسوم آنها درج شده؛  امروز در این مقاله میخواهیم به سه کشور مختلف سری بزنیم و ببینیم که چه چیزهای جالبی برای ما دارند و تورهای هوایی و زمینی به آنها چقدر ارزشمند است؟

 

ارمنستان

کشور ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران است که از نظر آداب و رسوم و تفریحات برای مسافران ایرانی بعنوان یک مقصد گردشگری  بسیار لذت بخش و راحت است طوریکه تور ارمنستان یکی از پر طرفدارترین مسافرتهای ایرانیها میباشد که هر کسی آن را تجربه کرده ، مجدد برای سفر بعدی ارمنستان را انتخاب میکند.

خرید یک فرش زیبا

بسیاری از مورخان، ارتفاعات ارمنستان را به عنوان محل تولد فرش شرق در نظر می گیرند.  البته درستی این نظریه معلوم نیست، اما از زمان های قدیم، سنت بافت فرش با کیفیت بالا و منحصر به فرد در ارمنستان مرسوم است. فرشهای بافته شده نه تنها در ارمنستان بلکه در خارج از آن نیز شهرت دارد. اگر می خواهید با قالیچه ارمنی آشنا شوید، توصیه می کنیم از گالری و کارخانه Mgeryan Karpet دیدن کنید. در این گالری خود می توانید آثار قدیمی قرن های شانزدهم تا نوزدهم را مشاهده کنید و آثاری را که دوست دارید را خریداری کنید.  برای خرید خوب، شما همچنین می توانید از بازار ورنیساژ، یک نمایشگاه سوغاتی در فضای باز واقع در نزدیکی میدان جمهوری ایروان، بازدید کنید.این نمایشگاه طیف وسیعی از اقلام، عتیقه جات، فرش های قدیمی، سرامیک، نقره، سفال، آلات موسیقی ملی، گلدان های عقیق و غیره را ارائه می دهد.
 

چشیدن گواراترین آب در جهان

آیا میدانستید که آب در ارمنستان یکی از سالم ترین و گواراترین آب ها در جهان به شمار می آید؟ راز این آب گوارا این است که آن از خالص ترین منابع طبیعی سرچشمه میگیرد. یکی دیگر از ویژگی های منحصربه فرد ایروان این است که تقریبا در هر گوشه ای از آن میتوانید چشمه های کوچک با آب آشامیدنی پیدا کنید.

احساس آدرنالین واقعی
با توجه به زمین کوهستانی و آب و هوای مطلوب، ارمنستان مکان خوبی برای ورزش های مختلف است. در سال های اخیر، ارمنستان مخصوصا به عنوان مکانی برای ورزش پاراگلایدر محبوب شده است. مکان هایی که در ارمنستان پرواز می کننید، متفاوت و با مناظری زیبا هستند. در تابستان، شما همچنین می توانید از پیاده روی و کوه نوردی گسترده لذت ببرید.گردشگران اغلب کوه نوردی از کوه های  Aragats را انتخاب میکنند. کوه آرگاتس، بالاترین نقطه ارمنستان (4 090 متر) باشد .در زمستان، این کشور دارای شرایط عالی برای دوستداران اسکی و اسنوبرد است. محبوب ترین مکان برای اسکی، پیست اسکی زاخکادزور      (Tsaghkadzor)  است که با تکنولوژی های مدرن و ایمن مجهز شده است.  در مقایسه با مقاصد دیگر اروپایی، ارمنستان جایگزین خوبی برای اسکی با تجهیزات مناسب و قیمتهایی مقرون به صرفه است. ورزش پالاگلایدر در ارمنستان ، پیست اسکی زاخکادزور (Tsaghkadzor)

 

میهمان نوازی مردم ارمنستان

ارمنی ها میگویند، میهمان هدیه ای از طرف خداوند است. آنها در هر فرصتی از شادی ها و اتفاقات خوب زندگیشان، میزی برای دوستان و خویشاوندانشان آماده میکنند. ارمنی ها همچنین به گرمی از خارجی ها استقبال میکنند و آنچه در توان دارند انجام میدهند تا میهمانشان راضی و خوشنود باشد. تعجب نکنید که در طول مسافرت خود در ارمنستان، غریبه ها شما را به خانه خود دعوت کنند و شما را به انواع مختلف غذاهای مختلف ترغیب کنند. احتمال دارد که در پایان سفر شما دوستان ارمنی خوبی را که منتظر بازگشت شما به میهنشان هستند پیدا کنید.

 

باکو

ایرانی ها عادت دارند وقتی به سفر می روند  برای عزیزانشان حتما سوغاتی بیاورند! مخصوصا آن که آن سفر در نوروز و به کشوری مانند آذربایجان و شهر باکو باشند. در ادامه این مطلب سوغاتی های باکو را با هم مرور می کنیم.

 

جالب است بدانید که یکی از معروف ترین و مشهور ترین سوغاتی هایی که مسافران تور باکو با خود به ایران می آورند استکان های کمر باریک آذری است! استکان هایی بسیار زیبا و خوش قواره که چای خوردن در آن ها لذت خاص خودش را دارد. این استکان های زیبا که خود آذری ها به آن آرمادو می گویند با طراحی هنرمندان آذری بر رویشان بسیار در دل برو تر می شوند! این استکان ها به عنوان سوغاتی در سر تا سر این کشور به فروش می رسند.

 موزه زیبای فرش شهر باکو که با هنر بسیار مانند یک قالیچه‌ی نیمه جمع شده طراحی شده است ، خود به عنوان یکی از مکان های گردشگری باکو به شما می رود. در اطراف این شهر فروشگاه های بسیاری وجود دارند که فرش می فروشند. درست است که فرش های اصیل ایرانی هستند اما فرش های آذربایجانی کمی با فرش های ایرانی تفاوت دارند. اگر حمل فرش برایتان سخت است می توانید اقدام به خرید قالیچه هایی کوچک کنید که بسیار زیبا هستند.

سوغاتی های دیگر باکو

یکی دیگر از سوغاتی های باکو پارچه های محلی زیبای آن است که قطعا توجه شما را از پشت ویترین ها جلب می کند. پارچه هایی خوش رنگ و دیدنی که می تواند یادگاری خوبی برایتان از سفری به یاد ماندنی باشد. تخته نرد هم که باز یک بازی ایرانی و اختراع شده توسط ایرانی هاست یکی از سوغاتی های آذربایجان به حساب می آید! با این حال اگر دوست داشتید می توانید یک تخته نرد خریداری کنید. حال چه برای بازی ، چه برای یادگاری!

 

هند

هند کشور معبد ها نیز هست. معبد هایی که هر کدام برای ادیان مختلفی هستند. این معبد ها معماری های مختلفی دارند و همین باعث جذاب شدن آن ها می شود. همین طور دیگر ویژگی آن ها قدمت بسیار بالایشان است. شما در هند هیچ گاه چند معبد شبیه به هم پیدا نخواهید کرد این جمله اکثر مسافران تور هند فارا گشت است. از جمله معابد شگفت انگیز ، زیبا و با سابقه هند می توان مجموعه معبد های خاجوراهو را مثال زد. تعداد این مجموعه معبد ها بیش تر از 80 معبد بوده اما تنها 25 معبد از آن ها باقی مانده و قابل بازدید است.

خاجوراهو با معماری ظریف و فوق العاده زیبایش هر گونه گردشگری را به خود جذب می کند. قطعا با بازدید از این مجموعه معبد ها شگفت زده می شوید که چگونه در چند هزار سال قبل چنین کنده کاری هایی با ظرافتی بی نظیر انجام شده ، معماری و طراحی ای که هم اکنون و با پیشرفت فوق العاده زیاد تکنولوژی به سختی می توان نظیرش را پیاده سازی کرد. خاجوراهو مثال یک سفر عالی برای تفریح همراه با آموختن است. شما می توانید با بازدید از خاجوراهو چیز های زیادی یاد بگیرید. نحوه زندگی مردم 2 هزار سال پیش روی دیوار های این مجموعه معابد نشان داده شده است که البته این کار کمک بسیار زیادی هم به مورخان و باستان شناسان کرده تا بتوانند به خوبی با نحوه زندگی مردم در آن دوران آشنا شوند.

زمان سفر به هند

 قطعا بهترین زمان برای سفر به چنین مکانی در فصول خنک سال است. شما می توانید با سفر در این فصول به چنین مکان های فوق العاده بروید و خاطره ای فراموش نشدنی برای خود و خانواده تان رقم بزنید. فراموش نکنید که خاجوراهو تنها معبد زیبای هند نیست و این کشور معابد فوق العاده زیبا و دیدنی تری نیز دارد که بعدا به ان ها هم خواهیم پرداخت.

خوب همانطور که حدس میزدیم این مقاله خیلی خوب توضیح داده شد و درباره مطالبی که ما همیشه برای آنها دغدغه داشتیم کمک کننده بود. انتخاب مناسب تور ارمنستان، تور هند و یا تور باکو کمی نیاز به تجربه مجری اصلی متخصص دارد که در این مقاله مشخص شد نمایند ه اصلی در تهران کدام آژانس مسافرتی است. پیشنهادی که برای شما داریم این است که حتما سری به سایت آنها بزنید و برای سفر این سه کشور دیدنی و جذاب برنامه ریزی تخصصی و کاملی داشته باشید و از امکانات هتلها و راهنماهای تور آژانس استفاده کنید و سفری فوق العاده را داشته باشید.

سه کشور زیبا و جذاب رو با هم مرور کردیم ، البته این مطالب بخش خیلی کوچکی از دیدنیها و جذابیتهای این سه کشور است ، برای همین در وب سایت آژانس فارا گشت کوروش کبیر به اطلاعات کامل این سفرها میرسید.

کلی مطالب کاملتر بهمراه عکس های جذاب قرار دادیم تا کاملترین اطلاعات رو داشته باشید و هیجان انگیز ترین سفر زندگی خودتون را انتخاب کنید ، با ما در تماس باشید.

منابع برای این مقاله و اطلاعات بیشتر:

www.faragasht.com

www.toptourist.ir

 

 

 


نوشته شده در : یکشنبه 11 اسفند 1398  توسط : زارع.    نظرات() .

تکنولوژی های جالب در ماشین لباسشویی بوش

تکنولوژی های جالب در ماشین لباسشویی بوش

تکنولوژی های ماشین لباسشویی بوش که تحولی عظیم در این صنعت ایجاد کرد و باعث هوشمندتر شدن ماشین لباسشویی بوش گردید مانند ایدوز، اکتیو اکسیژن، تشخیص وزن لباس

c0js_t8.png

منبع خبر سایت rooziato.com

شرکت بوش یکی از بزرگترین تولید کنندگان لوازم خانگی در دنیا به شمار می‌رود که همیشه پیش رو و صاحب تکنولوژی در صنعت شستشو بشمار می‌رود و به عنوان بهترین مارک ماشین لباسشویی در دنیا شناخته می‌شود به همین خاطر این شرکت توانسته 30 درصد از این بازار را در کل دنیا به خود اختصاص دهد اما ما در اینجا تصمیم داریم به چند تکنولوژی بسیار جالب در ماشین لباسشویی بوش بپردازیم که باعث تحولات بسیاری در این صنعت شده است. اما قبل از هر چیزی ممنون می‌شویم از دوستانی که به تکنولوژی علاقمند هستند نظرات خود را انتهای صفحه برای ما ارسال کنند و اگر تکنولوژی جالبی را می‌شناسند و یا ایده جالبی دارند آن را به ما معرفی کنید تا ما مقاله شمارا در بزرگترین شبکه‌های خبری با نام و اجازه شما منتشر کنیم. می‌توانید از طریق ایمیل ما در فروشگاه اینترنتی 20 بخر با ما در ارتباط باشید.

سیستم ایدوز i-DOS در ماشین لباسشویی بوش

یکی از مشکلاتی که همیشه بسیاری از خانم‌ها با آن مشکل دارند تعیین میزان مایع ماشین لباسشویی و نرم کننده برای لباس‌ها است اگر میزان مواد شوینده کم باشد لباس‌ها خوب تمیز نمی‌شود و ممکن است لکه‌ها بصورت کامل پاک نشود و روی لباس باقی بماند که بعد از مدتی در اصطلاح می‌گویند لباس چرک مد شده است؛ اما اگر میزان مواد شوینده بیشتر حد نیاز استفاده کنید حتی با آبکشی اضافه نیز باز مواد شوینده در لباس باقی می‌ماند که این اتفاق باعث می‌شود لباس‌های شما از طرفی زودتر بور شده و از طرف دیگر پوسیده شود این اتفاق می‌تواند هم برای محیط زیست و هم حساب بانکی شما بد باشد. از همین رو شرکت بوش برای حل این مشکل از تکنولوژی ایدوز رونمایی کرد i-DOS مخفف Intelligent Automatic Dosing System می‌باشد که در حال حاضر در انحصار شرکت بوش می‌باشد، این تکنولوژی می‌تواند میزان دقیق مواد شوینده را به صورت اتوماتیک برای ماشین لباسشویی بوش تنظیم کند و به جرئت می‌توان گفت که این تکنولوژی بسیار هوشمندتر از آن چیزی است که شما حتی تصور می‌کنید.

برای خرید ماشین لباسشویی بوش با اقساط 12 ماهه بدون بهره تنها با یک سفته بانکی به صورت مستقیم از نمایندگی

اینجا کلیک کنید »»»   ماشین لباسشویی بوش   ««« اینجا کلیک کنید

اما حتماً برای شما این سوال پیش آمده که ایدوز i-DOS چگونه کار می‌کند؟

این تکنولوژی در ماشین لباسشویی بوش دارای دو مخزن می‌باشد که یکی از آنها مخصوص مایع ماشین لباسشویی می‌باشد و دیگری برای نرم کننده لباس در نظر گرفته شده است؛ شما با پر کردن این دو مخزن برای هفته‌ها آسوده خواهید بود چراکه سیستم i-DOS می‌تواند از این میزان مواد شوینده برای شستن بیش از 30 دور شستشو استفاده کند. اما این تکنولوژی بر چه اساس و معیاری میزان دقیق مواد شوینده را لباسشویی تنظیم می‌کند بسیار جالب است که بدانید این تکنولوژی به کمک حس گرهایی که برای آن طرحی شده است 4 عامل را برای تنظیم دقیق مواد شوینده در نظر می‌گیرد این سیستم توسط حس گرهایی که دارد می‌تواند میزان وزن لباس در ماشین لباسشویی بوش را اندازه گرفته و جنس لباس را می‌تواند به صورت اتوماتیک تشخیص دهد و میزان کثیفی لباس را در آبکشی اولیه که برای خیس کردن لباس‌ها انجام می‌شود را به دست می‌آورد و در آخر حتی میزان سختی آب را هم محاسبه می‌کند چراکه هر چه میزان سختی آب در منطقه زندگی شما بیشتر باشد لباسشویی به مواد شوینده بیشتری احتیاج دارد؛ در نهایت تکنولوژی i-DOS در ماشین لباسشویی بوش می‌تواند بر اساس اطلاعاتی که بدست آورده میزان دقیق مواد شوینده را تعیین کند تا شما بتوانید به بالاترین کیفیت شستشو دست پیدا کنید و دیگر هیچ‌گاه شما شاهد باقی ماندن مواد شوینده در لباس نخواهید بود همانطور که دیدید این تکنولوژی بسیار پیچیده در ماشین لباسشویی بر اساس وزن، جنس لباس، کثیفی و سختی آب میزان استفاده از مواد شوینده را تنظیم می‌کند، این سیستم می‌تواند به میزان 38% در مصرف مواد شوینده صرفه جویی کند که از طرفی به محیط زیست و از طرف دیگر به جیب شما کمک می‌کند.

نکته: شما زمان استفاده از تکنولوژی i-DOS احتیاجی نیست از مواد شوینده مخصوص استفاده کنید شما از تمام برندهای مایع ماشین لباسشویی و نرم کننده لباس می‌توانید استفاده کنید و مطمئن باشد که این تکنولوژی می‌تواند سال ها بدون هیچ‌گونه مشکلی برای شما کار کند و احتیاج به هیچ سرویسی ندارد.

 

تکنولوژی اکتیو اکسیژن بهداشتی ترین روش شستشو بدون مواد شویند

تکنولوژی اکتیو اکسیژن Active Oxygen در حقیقت یک برنامه شستشو در ماشین لباسشویی بوش محسوب می‌شود که می‌تواند بدون استفاده از مواد شویند لباس‌های شمارا در دمای پایین شسته و تا 99.99% باکتری‌ها و میکروب‌ها را از بین ببرد، شرکت بوش در حال حاضر از این تکنولوژی بر روی ماشین‌های لباسشویی بوش سری 8 و 6 استفاده می‌کند بهداشتی‌ترین و ملایم‌ترین روش‌های شستشو زمانی که شما برنامه اکتیو اکسیژن Active Oxygen را فعال می‌کنید ماشین لباسشویی بوش در زمان شستشو بجای اضافه کردن مواد شوینده ده‌ها مولکول ازون را در مخزن رها می‌کند که توسط دستگاه تولید می‌شود که شبیه به یک مه در مخزن دیده می‌شود این مولکول‌های اکسیژن فعال می‌توانند جرم و باکتری‌های موجود در لباس را حتی در دمای پایین از بین ببرند همین فرایند یک‌بار نیز در پایان شستشو یعنی در زمان آبکشی آخر صورت می‌گیرد هر دو فرایند درمجموع 30 دقیقه زمان می‌برد که با اطمینان می‌توان گفت 99.99% از باکتری‌ها از بین می‌رود که یکی از ملایم‌ترین و بهداشتی‌ترین روش‌های شستشو محسوب می‌شود که بهترین روش برای شستن لباس‌هایی محسوب می‌شود که خیلی کثیف نیستند و بیشتر بو گرفته‌اند و بهترین روش برای شستن لباس‌های نوزاد و افرادی که از بیماری‌های پوستی رنج می‌برند محسوب می‌شود زمان استفاده از این برنامه دیگر لازم نیست که لباس‌های زیر را از لباس‌های دیگر جدا کنیم چراکه در این روش شستشو تمام باکتری‌ها و میکروب‌ها از بین می‌روند.

اگر قصد خرید لوازم خانگی بوش را دارید می توانید به صورت اقساط 12 ماهه بدون بهره تنها با یک سفته بانکی با بهترین قیمت به صورت مستقیم محصول خود را از فروشگاه اینترنتی 20 بخر نمایندگی بوش تهیه نمایید و آن را درب منزل دریافت کنید.

سیستم تشخیص وزن لباس در ماشین لباسشویی بوش

سیستم تشخیص وزن لباس بر روی ماشین لباسشویی بوش یکی دیگر از تکنولوژی های بسیار جالب شرکت بوش است که توانست این صنعت را دگرگون کند، یکی از مشکلاتی که در زمان خرید ماشین لباسشویی وجود داشت این بود که هر خانواده باید ظرفیت ماشین لباسشویی را متناسب با جمعیت خانواده خود انتخاب می‌کرد چراکه برای روشن کردن آن باید منتظر پر شدن ظرفیت لباسشویی می‌ماندید به این دلیل که ماشین لباسشویی هر با بر اساس ظرفیت دستگاه کار آبگیری را انجام می‌داد به همین دلیل اگر حجم لباس کمتر از ظرفیت دستگاه بود لمبر آب می‌توانست به دستگاه آسیب بزند، اما شرکت بوش با اضافه کردن تکنولوژی تشخیص وزن لباس در ماشین لباسشویی بوش این مشکل را حل کرد برای این کار شرکت بوش تعدادی حسگر را بر روی دیگ لباس قرار داده تا بتواند وزن لباس را تشخیص دهد سپس بر اساس جنس لباس که توسط برنامه شستشو برای آن مشخص کرده‌اید میزان آب مصرفی را محاسبه می‌کند و به کمک تکنولوژی Active Water ماشین لباسشویی بوش آب مورد نیاز آبگیری می‌کند؛ در اینجا دیگر مهم نیست تعداد اعضای خانواده شما چند نفر است شما می‌توانید بالاترین ظرفیت ماشین لباسشویی بوش را برای منزل خود تهیه کنید و در زمانی که نیاز باشد می‌توانید از تمام ظرفیت آن استفاده کنید چراکه اگر شما حتی یک لباس هم برای شستن داخل آن قرار داده باشید لباسشویی بوش بر اساس وزن و جنس همان لباس آبگیری می‌کند این تکنولوژی علاوه بر اینکه آب را بهینه استفاده می‌کند و دوست دار محیط زیست است به عمر ماشین لباسشویی شما نیز کمک می‌کند. در اخر به شما پیشنهاد می کنیم اگر با تکنولوژی ها و برنامه های ماشین لباسشویی خود آشنایی کافی ندارید و از ممکن است از بسیاری از آنها استفاده نکنید به شما پیشنهاد می کنم مقاله قیمت ماشین لباسشویی بوش را در سایت تبیان مطالعه کنید در این مقاله برنامه های ماشین لباسشویی و تکنولوژی های بکار رفته در آن مورد بررسی قرار گرفته شده است و تاثیری که می تواند بر روی قیمت یک محصول داشته باشد و شما از آن استفاده نمی کنید.

منبع: مجله اینترنتی روزیاتو

 


نوشته شده در : پنجشنبه 8 اسفند 1398  توسط : زارع.    نظرات() .

گربه بمبئی و میزان سازگاری

گربه بمبئی و میزان سازگاری

h312_t2.jpg

گربه بمبئی یک گربه باهوش است که علاقه زیادی به بازی کردن و جنب و جوش دارد  و می تواند استعداد های خود را در کنار خانواده‌ای که مایل به آموزش ترفندها و انجام بازی های تعاملی هستند، شکوفا کند.

مشخصات نژادی

رفتار محبت آمیز با خانواده: خوب

برخی از نژاد گربه ها معمولا مستقل هستند حتی اگر از زمان بچگی توسط یک شخص خاص بزرگ شوند. دیگر نژاد ها به صورت خیلی صمیمی با یک شخص خاص پیوند می خورند و نسبت به سایر اشخاص بی تفاوت هستند. نژاد تنها عاملی نیست که بر میزان عاطفه تاثیر می گذارد. به طور کلی گربه هایی که در خانه ها با انسان ها بزرگ شده اند راحت تر پیوند می خورند و می توانند بهتر ارتباط برقرار کنند.

 

میزان ریزش مو: کم

اگر قصد دارید خانه خود را با یک گربه شریک شوید، ابتدا باید با ریزش موهای گربه در محیط خانه کنار بیایید. با این حال میزان ریزش مو در نژاد های مختلف متفاوت خواهد بود. اگر اهل تمیزی و نظافت بیش از حد هستید بهتر است یک نژاد را انتخاب کنید که ریزش موی کمتری داشته باشد.

 

سلامت عمومی: خوب

به دلیل شیوه های نامناسب پرورش، برخی از نژاد ها مستعد ابتلا به یکسری مشکلات بهداشتی ژنتیکی هستند. این بدان معنا نیست که تمام گربه ها از یک نژاد به این بیماری یا بیماری ها مبتلا می شوند؛ یعنی آنها در معرض خطر بیشتری قرار دارند. اگر تمایل دارید گربه‌ی خاصی از یک نژاد را نگهداری کنید بهتر است با مشکلات ژنتیکی و بیماری های مربوط به آن نژاد آگاهی داشته باشید.

 

پتانسیل بازیگوشی: زیاد

برخی از گربه ها همانند بچگی های خود پر از انرژی و بازیگوشی هستند، در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند.

تمایل به سرو صدا کردن: معمولی

برخی از نژاد ها بیشتر از بقیه سرو صدا ایجاد می کنند. هنگام انتخاب نژاد در مورد نوع صدا و میزان سر و صدای گربه خوب فکر کنید تا در آینده به مشکل نخورید.

 

رفتار دوستانه با کودکان: خوب

تحمل کودکان به اندازی کافی می تواند مناسب باشد که بتوانید یک گربه یا حیوان خانگی را برای نگهداری انتخاب کنید. داشتن یک نگرش مثبت نسبت به دویدن کودکان و ایجاد سرو صدا توسط جوانان می تواند یک نوع رفتار دوستانه و محبت آمیز با کودکان در نظر گرفته شود. برای سایر نژاد گربه ها می توان گفت که با توجه به شخصیت و زندگی گذشته خود میزان صمیمیت و رفتار دوستانه آنها با کودکان متفاوت خواهد بود.

 

نظافت آسان: خوب

برخی از نژاد ها به نظافت خیلی کمی نیاز دارند و برخلاف آنها برای رعایت نظافت برخی گربه های دیگر باید مدام موهای آنها را شانه بزنید. در نظر بگیرید که آیا وقت و حوصله کافی برای نگهداری و نظافت گربه هایی با میزان نظافت روزانه بالا دارید یا خیر؟

میزان هوش: زیاد

برخی از نژاد های گربه از دیگر نژاد ها باهوش تر هستند. ولی می توان گفت که تمام گربه ها اگر به شیوه‌ای مناسب با نژاد آنها از راه هایی تحریک ذهنی شوند، می توانند کار سخت خود درا به خوبی انجام دهند. اسباب بازی های تعاملی و خلاقانه، یک روش بسیار مناسب با تاثیرگذاری بالا انجام یک تمرین هوشمندانه توسط سایر گربه ها است.

 

رفتار دوستانه با حیوانات خانگی دیگر: خوب

دوستی با انسان ها یک چیز متفاوت از دوستی با سایر حیوانات خانگی دیگر است. برخی از گربه ها نسبت به گربه های دیگر بیشتر تمایل به رفتار دوستانه با حیوانات خانگی دیگر خواهند داشت.

اندازه: متوسط با نرهایی با وزن 3 تا 5 کیلوگرم و ماده ها با وزن 2 تا 4 کیلوگرم

پوشش خارجی: با پوشش خارجی کوتاه

رنگ: رنگ مشکی

طول زندگی: 12 تا 16 سال

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخچه

پرورش دهندگان گربه طی آزمایشهای بسیار زیادی، نژاد های متمایز جدیدی با تکیه بر جهش های ژنتیکی طبیعی و عبور از نژاد ها برای رسیدن به یک ظاهر، رنگ و الگوی جدید ایجاد می کنند. گربه بمبئی، که با توجه به نام عجیب و غریب یکی از بندر های هندوستان نام گذاری شده است، از تلاقی های بین نژاد برمه و سیاه آمریکایی ایجاد شده است تا شبیه به نژاد پلنگ سیاه باشد. پرورش دهنده حیوانات به نام نیکی هورنر از لوئیزویل کنتاکی، اعتبار خود را برای ساخت و گسترش گربه نژاد بمبئی در سال 1950 بدست آورد. هدف هورنر ایجاد یک گربه سیاه و براق با بدن قوی و خلق و خوی دوستانه بود. در سال 1978، انجمن هواداران گربه ها نژاد بمبئی را به رسمیت شناخت. امروزه این نژاد توسط تمام انجمن های گربه ها شناخته می شود.

شخصیت

گربه بمبئی، بسیار پر جنب و جوش و دوست داشتی است که به انسان ها علاقه زیادی دارد؛ همچنین می توان گفت با بسیاری از محیط ها و سبک های زندگی سازگار است. طبیعت آرام این گربه، او را به یک نوع و نژاد عالی برای نگهداری در آپارتمان تبدیل می کند و زندگی با سایر حیوانات خانگی را دوست دارد، اگر چه قطعا در این فکر بسر می برد که حیوان برتر باشد. همیشه باید انتظار داشته باشید که گربه بمبئی را در قسمت های گرم خانه پیدا کنید. بیشتر این گربه ها با صدایی متفاوت و بلند با خانواده خود ارتباط برقرار می کنند. اغلب گربه های بمبئی در بازی های واکشی (رفتن و آوردن) خوب هستند و بعضی از آنها یاد گرفته اند که در مکان های لیز و چسبناک راه بروند. او یک گربه باهوش است که علاقه زیادی به بازی کردن دارد و می تواند توسط خانواده فعال خود و آموزش یکسری ترفند ها شکوفا شود.

سلامتی

هم گربه های با اصل و نصب که اجداد قدیمی دارند و هم گربه هایی که به صورت ترکیبی از نژاد های دیگر ساخته شده اند، از بروز مشکلات بهداشتی متنوعی برخوردار هستند که ممکن است به صورت ژنتیکی به آن مبتلا شده باشند. بمبئی ها به طور کلی سالم هستند، اگر چه یکی از بیماریهای ژنتیکی که در برمه ها دیده شده است در بمبئی ها هم مشاهده شده است. این بیماری نقص جمجمه‌ا‌ی نام دارد.

گاهی اوقات با عنوان نقص سر نژاد برمه، ناهنجاری های مربوط به استخوان صورت که در بچه گربه های تازه متولد شده دیده شده است، مشاهده می شوند. این بچه گربه ها در حال بازسازی و درمان شدن هستند، بنابر این افرادی که بچه گربه های بمبئی خریداری می کنند با این مشکل رو به رو نخواهند شد؛ ولیکن پرورش دهندگان باید به دقت بر روی نژاد ها و ژن ها مطالعه کنند تا مطمئن شوند ژن هایی که پرورش می دهند مشکل خاصی نخواهند داشت.

 

مراقبت

پوشش خارجی کوتاه و براق گربه بمبئی را می توان به سادگی با استفاده از حرکت دست و یا با استفاده از مسواک برای جمع کردن و برداشتن موهای مرده یا جلوگیری از توزیع روغن های پوستی، به بهترین وجه ممکن تمیز کرد. بردن به حمام برای این نژاد بسیار ضروری است. دندان ها را مسواک بزنید تا از بیماری های پریودنتال جلوگیری کنید. مسواک زدن روزانه بهترین است ولی مسواک هفتکی می تواند بهتر است مسواک نزدن باشد. گوشه های چشم بمبئی را با استفاده از یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا هرگونه ترشح از بین برود. برای هر چشم از ناحیه جداگانه‌ای از پارچه استفاده کنید تا خطر ابتدا شدن به عفونت های چشمی را کاهش دهید. گوش ها را به صورت هفتگی چک کنید. اگر کثیف به نظر رسید می توانید با استفاده از یک پارچه نرم و تمیز و مقداری از محلول سرکه، سدر و آب آن ها را تمیز کنید.

محل زندگی آنها را بسیار تمیز نگه دارید. گربه های بمبئی مانند سایر نژاد ها بر روی بهداشت و نظافت مکان زندگی خود حساس هستند. اگر می خواهید برای محافظت از بمبئی خود از برخورد سایر حیوانات و حمله سگ ها یا سایر خطرات، آنها را داخل منزل نگهداری کنید گزینه‌ی مناسبی را انتخاب کرده اید.

پوشش خارجی و نظافت

گربه بمبئی به غیر از پوشش خارجی مشکی و دراماتیک خود ظاهری شبیه به برمه دارد، ولیکن می توان تفاوت هایی مانند بدن بزرگ تر و پاهای بلند تر را در ساختار جسمانی آنها مشاهده کرد. او یک سر گرد با گوش های متوسط دارد که از هم فاصله دارند. چشم هایش به رنگ طلا یا مس هستند و یک دم صاف با طول متوسط در ساختار جسمانی آن مشاهده می شود.

 

 

 

 

 

منبع:   فارسی پت

 


نوشته شده در : جمعه 2 اسفند 1398  توسط : زارع.    نظرات() .

شاهین معمولی یا بَحری، سریع ترین پرنده جهان

شاهین معمولی یا بَحری، سریع ترین پرنده جهان

gby9_t1.jpg

 

پرنده قدرتمند و سریع، شاهین معمولی، پرندگانی با اندازه معمولی را شکار می کند و آنها را در یک حاتی جالب و دیدنی از ارتفاعات بالا به پایین پرتاب می کند. آنها در اواسط قرن بیستم با مسمومیت و سموم دفع حشرات از شرق آمریکای شمالی ریشه کن شدند. پس از تلاش های قابل توجه در زمینه بهبود روند بازگشتی، به طور غیر قابل باوری به دنیای پرندگان بازگشتند. شاهین ها در حال حاضر به طور مرتب در بسیاری از شهر های بزرگ و مناطق ساحلی دیده شده اند.

حقایق جالب در مورد شاهین پرشین

  • مردم در مناطق مختلف بیشتر از هزار سال پیش شاهین ها را برای شکار آموزش داده اند و شاهین در تمام دوران ها به عنوان یکی از با ارزش ترین پرندگان تلقی می شده است. تلاش ها برای پرورش شاهین و احیای مجدد آنها به واسطه روش هایی که در این زمینه برای رسیدگی به شاهین ها توسط یکسری افراد که در زمینه پرورش شاهین ها و سایر پرندگان تجربه هایی داشتند، در بازگرداندن آنها بسیار موثر بود.
  • شاهین ها در پرواز های معمولی به طور متوسط در حدود 40 تا 55 کیلومتر بر ساعت سرعت دارد و زمانی که برای شکار طعمه خود به صورت مستقیم و با شتاب پرواز می کند سرعت آن به 112 کیلومتر در ساعت می رسد. 
  • شاهین پرشین، یکی از پرندگان محبوب و متداول در سراسر جهان است. این نوع پرنده در تمام قاره ها به جز قطب جنوب و در بسیاری از جزایر اقیانوسی یافت می شود.

محل سکونت

این پرنده با عنوان لاتین Peregrine Falcon شناخته می شود.  Peregrine   به معنای سرگردان یا مسافر است که در سراسر جهان وجود دارد. در آمریکای شمالی آنها مناظر باز مانند کوه ها و صخره ها را که در ارتفاعات بالا هستند، برای ساختن لانه انتخاب می کنند. لانه های آنها را می توان در ارتفاعات 12000 فوت و همچنین در کنار رودخانه ها و سواحل، یا در شهر های کوچکی که جمعیت کمتری دارند، پیدا کرد. در فصل های مهاجرت و زمستان، تقریبا در هر زیستگاه آزادی می توانید لانه های شاهین را مشاهده کنید. اما احتمال بیشتری برای مشاهده لانه شاهین در جزایر، سواحل، کنار رودخانه ها، در مکان های دارای گل و لای وجود دارد.

 

تغذیه

شاهین های معمولی بیشتر پرندگان از گونه های بسیار زیاد را می خورند. در حال حاضر 450 گونه در آمریکای شمالی به عنوان طعمه برای شاهین ثبت شده است و این تعداد در سراسر جهان به حدود 2000 گونه می رسد. مشاهده شده است که آنها پرندگانی به بزرگی درنای شنزار و به کوچکی مرغ مگس خوار، همچنین به زیرکی بادخور گلو سفید را خورده اند. طعمه های معمولی شاهین ها شامل: پرستو، باقرقره، اردک، مرغابی شانه بسر، مرغ نوروزی، مرغان طوفان، کبوتر، مرغ نغمه سرا، زاغ کبود، لارک ها، واکس و سار ها می شود. همچنین دیده شده است که شاهین ها تعداد قابل توجهی از خفاش ها را می خورند.

ساخت لانه

معمولا شاهین ها در صخره هایی در ارتفاع حدودا 7 تا 396 متر لانه‌ی خود را می سازند. روی این صخره ها یک قسمت صاف و طاقچه مانند را انتخاب می کنند که معمولا به میزان یک سوم از پایین صخره فاصله دارد. قسمت های دیگر برای ساخت لانه با این شرایط برج های انتقال برق، معادن، سیلو ها، آسمان خراش ها، کلیساها و پل ها  هستند. در مکان های بدون صخره، شاهین ها از لانه های رها شده کلاغ، عقاب بدون مو، شاهین دم قرمز و لانه های قره قاز استفاده می کنند. در شمال غربی اقیانوس آرام، آنها ممکن است در دامنه های شیب دار و در ریشه های درخت صنوبر لانه بسازند.

در آغاز هر فصل معمولا نر ها  چندین منطقه مناسب را برای ساخت لانه انتخاب می کنند که ماده ها از میان آنها یک گزینه را برای ساخت لانه در نظر می گیرند. برای ساختن لانه ها از انواع و اقسام ضایعات مثل شن و ماسه استفاده می کنند که این ضایعات در کنار موراد دیگر به صورت لایه لایه در لانه‌ی آنها قرار می گیرد. این ضایعات تقریبا 9 اینچ قطر و 2 اینچ عمق دارند. عملیات لانه سازی معمولا از 35 روز تا 42 روز زمان می برد.

 مشخصات رفتاری

شاهین معمولی یک پرنده بسیار قوی است که به عنوان سریع ترین پرنده جهان شناخته می شود. میانگین سرعت پرواز آنها 38 تا 53 کیلومتر در ساعت است که این مقدار در زمانی که در پی طعمه باشد به مقدار 107 کیلومتر بر ساعت افزایش می یابد. زمانی که با طعمه شکار شده در هوا توقف می کنند و طعمه را با بال های بسته به پایین پرتاب می کند سرعتش به مقدار 383 کیلومتر در ساعت  می رسد که مقدار بسیار زیادی است. یکی از محققان که روی آموزش دادن شاهین ها مطالعاتی انجام داده است و موقعیت های بدن آنها را در شرایط مختلف مثل پیاده روی، پرواز معمولی و شکار مورد مطالعه قرار داده است و به این نتیجه دست یافته که سرعت آنها هنگام شیرجه زدن در آب بین 150 تا 200 مایل بر ساعت است. زمان شکار با تماشای یک لبه بلند شروع شده و به بالا رفتن از صخره و انجام شکار ختم می شود.

آنها به روش های مختلفی دست به شکار کردن پرنده ها می زنند که این روش ها با توجه به نوع شکار متفاوت خواهد بود. شاهین می تواند در ارتفاعات بلند، روی صخره ها و مناطقی با اراتفاعات کمتر، میان گله ها و روی دریاها، در نهایت روی زمین اقدام به شکار کردن طعمه خود کند.

نگهداری

شاهین های معمولی پس از سقوط جمعیتشان در سال 1950 که به دلیل مسمومیت بوده است، در سال 1970 به آرامی بهبود می یابند. همکارانی که در زمینه پرنده ها و حفاظت از آنها فعالیت دارند، جمعیت جهانی شاهین که تا به امروز پرورش داده شده است را 140000 نفر می دانند که از این تعداد 17 درصد در ایالات متحده، 5 درصد در کانادا و 5 درصد در مکزیک هستند. امروزه برای محافظت از این نژاد پرنده ها از روش های دیگری برای دفع حشرات استفاده می شود.

 

شکل و اندازه

شاهین معمولی بزرگ ترین نوع پرنده شاهین در اقلیم خود با بال های بال های بلند و تیز و دم بلند محسوب می شود. مطمئن باشین که به اندازه توجه به اندازه بال ها به شکل و طرح های روی آن هم دقت می کنید. بال های بلند، شکل ظاهری بلند تر و بزرگ تری را برای آنها می سازد. همانطور که در اکثر نژاد های پرنده نر ها از ماده ها کوچک تر هستند، شاهین ها در نوع نر اندازه کوچک تری خواهند داشت. بزرگ سالان به رنگ آبی خاکستری با یک قسمت سفید رنگ در زیر شکم و یک نوک تیز هستند. نوجوانان در همان رنگ با راه راه های عمودی در قسمت های خاصی هستند.

 

منبع: فارسی پت

 

 

 


نوشته شده در : جمعه 2 اسفند 1398  توسط : زارع.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic