پاسخ به سوالات شما در سایت سوالات

همه ما به عنوان کاربران اینترنت در طول روز با پرسش‌های متفاوتی روبرو می‌شویم که گاهی به تنهایی قادر به پاسخگویی آن نیستیم و حتی ممکن است پاسخ مناسبی با جستجو در اینترنت یا منابع دیگر نیز به دست نیاوریم. بنابراین، نیاز به بستری برای پرسش سوالات اساسی احساس می‌شود. سوالات، محلی است که در آن می‌توانید از اطلاعات افراد آگاه در زمینه‌های متفاوت برای رسیدن به  پاسخ سوالات متداول خود استفاده کنید. به عبارتی، سوالات مکانی برای تبادل اطلاعات به منظور یافتن بهترین پاسخ برای هر سوال احتمالی است. در این سایت شما می‌توانید در هر دو نقش پرسشگر و پاسخگو ظاهر شوید و در صورت تمایل سوالی ارسال و یا پاسخی برای سوال دیگران ثبت کنید.

سایت سوالات ، شامل دسته بندی‌های مختلفی است که برای پرسش‌هایی با موضوعات متفاوت در نظر گرفته شده است. بنابراین، به عنوان یک پرسشگر تنها کافیست زمینه اصلی سوال مورد نظر خود را مشخص کنید و سپس با طرح و ارسال سوال در آن دسته، در یک قدمی پاسخ قرار بگیرید. طرح سوال در دسته مناسب باعث می‌شود که بر روی مبحث مورد نیاز خود تمرکز کنید و در میان انبوه سوالات متنوع سردرگم نشوید. همچنین، باعث می‌شود تا سوال شما در دیدرس کاربران مسلط به آن حوزه قرار بگیرد. به عبارت دیگر، در چینین حالتی کاربرانی که مهارت یا تخصص خاصی در زمینه سوال مطرح شده توسط شما دارند، می‌توانند در یافتن پاسخ مناسب برای سوالتان سهیم باشند.

به عنوان یک پاسخگو نیز، کافیست با وارد شدن در صفحه یک دسته‌بندی و انتخاب سوالاتی که پاسخ آنها را می‌دانید، وارد صفحه سوال شده و پاسخ مناسب برای آن سوال ارسال کنید. علاوه بر این، در صورتی که پاسخ مورد نظر شما قبلا توسط کاربر دیگری ثبت شده بود می‌توانید برای آن پاسخ، نظر یا امتیاز خود را ثبت کنید. امکان رای دهی کاربران به پاسخ‌های ارسال شده و درج نظر بر روی آن‌ها قابلیت مهمی است که کمک می‌کند پرسشگر بهترین پاسخ را برای سوال مورد نظر خود انتخاب کند.

در سایت سوالات می‌توانید هر سوالی که فکر می‌کنید علاوه بر شما برای عموم کاربران جالب هستند را به صورت کاملا واضح مطرح کنید تا ابهامی برای کاربران دیگر ایجاد نشود. دلیل این امر این است که در صورتی که سوال شما شفاف و به دور از ابهام پرسیده شود، کاربران می‌توانند با درک کامل سوال پاسخ مفیدتری برای سوال شما ارسال کنند. لازم به ذکر است که این سایت از طرح سوالاتی که صرفا جنبه نظرخواهی در مورد نظرات و ترجیحات شخصی یک کاربر دارد و همچنین سوالاتی که تنها برای تعداد بسیار محدودی از کاربران اینترنت مطرح است، جلوگیری می‌کند تا ازدحام سوالات بی محتوا و سوالاتی که جذابیت عمومی ندارند، دسترسی به سوالات مفید را مختل نکنند. بنابراین، به راحتی می‌توانید سوالات جذاب و کاربردی را مشاهده کنید و از اطلاعات دیگران در مورد مسائل مختلف بهره بگیرید و در صورت تمایل به آن‌ها پاسخ دهید. بر اساس آنچه گفته شد، در موارد زیر سوالات حذف یا بسته خواهند شد:

     
  • سوال برای عموم جالب یا قابل استفاده نبوده و فقط برای شخص سوال کننده مفید باشد.
  •  
  • سوال واضح نباشد.
  •  
  • سوال نظرات شخصی کاربران در مورد یک موضوع را جویا شود.
  •  
  • سوال تکراری باشد.

به این ترتیب، سایت سوالات منبع مناسبی برای پاسخ دادن به سوالات متداول کاربران در زمینه های مختلف خواهد بود.